Во понеделник свечена ,,лопата,, на темелите на новите облакодери во Аеродром


 

Во понеделник стартува изградбата на облакодерите во Аеродром. Свечено ќе бидат удрени темелите.

Облакодерите ќе бидат високи 126 метри, ќе имаат по 42 ката и по 1.350 апартмани, ќе имаат станбен дел и трговски центар, како и околу 7.000 паркинг места, од кои 3.200 ќе бидат за потребите на висококатниците

Градат турски инвеститори, а чини 500 милиони евра. Рокот за изградбата на проектот е 2017 година.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1