Tag Archives: izgradba

Патека за слепи ќе се гради во Скопје

  Од Градежниот факултет па се до Сојузот на слепите лица зад Универзална ќе се изгради патека за слепи лица.

______________________________________________________________________________________________________

На Малдиви се гради суперлуксузен архипелаг со подводни терени за голф

Се предвидува изградба на 43 приватни пловни острови, од кои секој ќе има свое пристаниште за јахта и базен.

______________________________________________________________________________________________________

Во понеделник свечена ,,лопата,, на темелите на новите облакодери во Аеродром

  Во понеделник стартува изградбата на облакодерите во Аеродром. Свечено ќе бидат удрени темелите.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Ќе се гради елитен приватен аеродром во Хрватска?

За три години елитниот туризам во задарско- шибеничкиот регион би  можел да стане реалност. Сега за сега, се е само на хартија, планови и проекти за изградба ба на првиот приватен аеродром во Хрватска.

______________________________________________________________________________________________________

Масоните градат факултет во Белград

Масоните на средбата во Bелград минатиот месец одлучиле да финансираат и изградат универзитет.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1