Објавено видео и фотографија на бомбашот од Бургас


Министерството за внатрешни работи на Бугарија, објави фотографии на потенцијалниот бомбаш, што изврши напад врз автобус полн со израелски туристи на паркингот на аеродромот во Бургас.

Мажот кој е осомничен носел бермуди, ранец и капче, користел и фалсификат документ, возачка дозвола од Американската држава Мичиген, соопшти бугарскиот министер за внатрешни Цветан Цветанов

МВР – на Бугарија ги повика граѓаните доколку имаат било каква информација за лицето да се обратат во најблиската полициска станица.

 

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1