Скопјанец загина – го затрупала земја додека копал дупка за одвод


Вчера околу 17:20 на ул.„Горно Лисиче“ во Скопје, во дворот од куќата четворица скопјани работеле на ископување и поставување на цевки за одводна канализација.

Додека копале дел од земјата се одронила и го затрупала 62 годишниот скопјанец Благоја Д. Телото на скопјанецот е пренесено на обдукција.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1