Половина „Аеродром“ без струја


Населбата Аеродром во Скопје во моментов остана без електрично напојување. Причина за тоа бил проблем во далекуводот кој носел струја до ова населено место. Дежурните екипи се на терен со цел да го отстранат дефектот но нема информација колку време ќе биде потребно и до кога граѓаните на оваа скопска населба ќе чекаат да добијат електрична енергија.

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1