По Јапонецот, Србите и на Американци им украдоа точак


Откако Јапонецот Рија Асаџи остана без својот велосипед во Србија, сега на ред дојдоа и Американци.

 

Како што пренесува српски Ало, двајца американски државјани кои со воз патувале од Ниш до Белград останале без велосипедите. Пријавиле во полиција и веднаш е распишана потрага по велосипедите.

Инаку кога на велосипедистот кој го порвоза речиси цел свет, му го украдоа токму во Србија се организираше вистинска акција за пронаоѓање, за на крајот и лично премиерот и пола геенрали триумфално да се сликаат пред точакот пред да му го вратат на Јапонецот. Не се знае дали Американците имале среќа да е снимен и нивнипт крадец или не.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1