Тропски ден во Македонија – температурата до 40 степен


Во Македонија – недела тропски ден. Ке биде сончево и многу топло, со слаб ветар. Утринските температури ке се движат од 12°C до 22°C, а максималните дневни ке се движат од 27°C до 40°C. Ув индекс 9.

Во Скопје во недела тропски ден, ке биде сончево и многу топло. Слаб ветар. Утринската температура од 17°C, а максимланата дневна ке достигне до 38°C. Ув индекс 9.

Од понеделник Македонија ке биде под влијание на нов топлотен бран. Ке биде сончево и многу топло со максимални температури од 30°C до 43°C и ув индекс 10.

Во понеделник тропски ден. Ке биде сончево и многу топло. Слаб северен и северозападен ветар. Утринските температури од 13°C до 23°C, а максималните дневни ке се движат од 29°C до 42°C. Ув индекс 9.

weather4all.com.mk

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1