Tag Archives: vremenska

Мачка се прошета на вести во живо!

Временската прогноза која одела во живо на „Univision“ била прекината од громогласна смеа која доаѓала од контролната соба кога за време на временскиот информатор во кадар влегла мачка.

______________________________________________________________________________________________________

Денес нестабилно со врнежи и грмотевици, од недела стабилизирање на времето

Денес времето во Македонија ќе биде претежно сончево и свежо, а само во јужните и југоисточните делови на земјава ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици.

______________________________________________________________________________________________________

Жежок ветар и температура до 41 степен денеска

температури од 30°C до 41°C. Ув индекс 9.

______________________________________________________________________________________________________

Tоплотен бран во Македонија – нема работа од 11 до 17 на отворено денес и утре

Температурите ќе бидат повисоки од 41 степен, а УВ индексот ќе биде 10.

______________________________________________________________________________________________________

Вонредна прогноза: Топло ни е – ладно ни е – никако човек да ни погоди

Скопје зафатено од силен снег – се најавува поларна недела Се сеќавате на овие вести од зимоска???? Едвај чекавме да дојде лето.

______________________________________________________________________________________________________

Тропски ден во Македонија – температурата до 40 степен

Во Македонија – недела тропски ден. Ке биде сончево и многу топло, со слаб ветар. Утринските температури ке се движат од 12°C до 22°C, а максималните дневни ке се движат од 27°C до 40°C. Ув индекс 9.

______________________________________________________________________________________________________

Викендов дишете – од понеделник не чекаат 43 степени

Во периодот од недела до среда не очекува пораст на дневните температури. Македонија ке биде зафатена од нов топлотен бран кој ке ни донесе максимални дневни температури кои ке се движат од 33 до 43 степени, и ув индекс кој во вторник и среда ке достигне вредност 10.

______________________________________________________________________________________________________

Дожд, грмежи, ветер – намалени температури од денес во Македонија

Променливо облачано, пороен дожд, грмежи и засилен ветер најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи до петок.

______________________________________________________________________________________________________

Неделна анализа – Дестабилизација на времето веќе од утре, од петок повторно многу топло

Во Македонија во понеделник ке биде претежно сончево, топло и ветровито. Попладне продор на посвежа влажна воздушна маса која во северените, северозападните и североисточните предели ке донесе врнежи од дожд.

______________________________________________________________________________________________________

Време: Ќе дува ветар – 33°C. Ув индекс 8.

На Балканот во вторник ке биде претежно сончево и ветровито. Силен ветар ке дува на Јадранското море и јадранското приморје и во Егејското море. Најстуден балкански главен град ке биде Љубљана со 25°C, а најтопол Подгорица со 36°C. Во Македонија во втроник ке биде претежно сончево, ветровито и посвежо. Ке дува засилен северозападен и северен […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1