Вонредна прогноза: Топло ни е – ладно ни е – никако човек да ни погоди


Скопје зафатено од силен снег – се најавува поларна недела

Се сеќавате на овие вести од зимоска???? Едвај чекавме да дојде лето.

 

Обилни врнежи од снег и температури пониски од минус 10 степени целзиусови носи новиот снежен бран кој ја зафати целата земја. Врнежите особено ќе се интензивираат во текот на ноќта.

Се сеќавате на овие вести од зимоска???? Едвај чекавме да дојде лето. Преку глава ни беше од студ и снег –  а сега сега кукаме од топлото време. Никако да ни се погоди ( хи хи хи хи )

Ако ништо друго еве неколку фотографии од зимоска – ем да се потсетиме, а можеби и ќе не разладат малку кога ќе се сетиме на студот во коски со кои цела зима се тресевме. A можеби и и нема толку да се жалиме на температурата од +40 колку што е денес во Македонија.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1