Купи една кола – добиваш една гратис – Кај го има ова? Има, Рено во Шпанија


Потикнати од катастрофалната состојба со продажбата на автомобили во Шпанија, Рено излезе со фантастична понуда. Имено во Шпанија продажбатa на нови автомобили е  на најниското ниво во последните 19 години.

Рено сега нуди – секој кој ќе купи Лагуна и тоа Laguna Coupe, Laguna Grand Tour, Latitude i Espace ќе добие на поклон автомобил Twizy вреден 6,990 евра.

Цената на Лагуната во Шпанија е 21.550 евра, Караван 27.300. додека Latitude е по цена од 25.050 , а Espace 32.300 евра.

но и малото количе Твизи не е за фрлање поготово ако е џабе.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1