Tag Archives: reklama

Видео: Не сме сигурни дали ова е вовед во „порнич“ или реклама за паста за заби

Австралиската компанија Quay пред неколку дена на пазарот ја промовираше својата нова реклама.

______________________________________________________________________________________________________

Лореал не смее да рекламира креми како да се лек или семоќни

Американската служба за контрола н храна и лекови ја предупреди познатата козметичка куќа L’Oreal да престане да ги рекламира своите креми за лице како да се лек или пак семоќни.

______________________________________________________________________________________________________

Нов рекламен простор што едноставно мора да мине низ сечии раце – тоалет-хартија!

Таман кога помисливме дека рекламите го достигнаа својот врв, маркетинг инвентивноста освојува нови области, поточно, WC-полињата, уште поточно – веднаш до WC школката:).

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Морничава реклама за парфемот на Лејди Гага!

Погледнете ја мрачната промоција за новиот парфем „Fame“ на контроверзната Лејди Гага.

______________________________________________________________________________________________________

Мајкл Фелпс ќе ги изгуби медалите поради рекламирање на Луј Витон?

Фотографиите во кои Фелпс позира за кампањата на Луј Витон се појавија на Твитер на 13 август, што е доволна причина на Американскиот пливач да му бидат одземени четирите златни и двете сребрени медали кои ги освои на олимпијадата во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

На Дизниевата Ариел и направија операција за зголемувње гради

Ако некои девојки се совршени тоа се секако Барби и Дизниевите принцези, но не мислел така еден пластичен естетски хирург од Венецуела.

______________________________________________________________________________________________________

Да ви се згади животот: Снимка од која ќе престанете да јадете сладолед

Реклама за сладолед по името „Little baby’s ice cream“, веројатно е најлошата некогаш направена пропаганда за овој освежителен летен продукт. Љубителите на ладниот сладолед, гледајќи ја рекламава можеби им се крева коса на глава.

______________________________________________________________________________________________________

Купи една кола – добиваш една гратис – Кај го има ова? Има, Рено во Шпанија

Потикнати од катастрофалната состојба со продажбата на автомобили во Шпанија, Рено излезе со фантастична понуда. Имено во Шпанија продажбатa на нови автомобили е  на најниското ниво во последните 19 години.

______________________________________________________________________________________________________

Фармацевтската фирма „GlaxoSmithKline“ казнетa 3 милијарди долари

Фармацевтската фирма „GlaxoSmithKline“ ќе мора да плати 3 милијарди долари казна.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1