Да ви се згади животот: Снимка од која ќе престанете да јадете сладолед


Реклама за сладолед по името „Little baby’s ice cream“, веројатно е најлошата некогаш направена пропаганда за овој освежителен летен продукт. Љубителите на ладниот сладолед, гледајќи ја рекламава можеби им се крева коса на глава.


На рекламата ве убедуваат дека сладоледот ви ја подобрува циркулацијата на крвта како и изгледот на кожата. Доколку сте сакале да ослабнете, а не сте знаеле како да се ослободите од преголемото конзумирање на сладолед, оваа реклама сигурно ќе ви помогне во тоа.

Tags: , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1