Tag Archives: kola

Кока Кола за блескаво чиста WC – школка!

Доколку никако не можете да им одолеете на газираните пијалоци како Кока Кола, можеби ќе се замислите за тоа кога ќе дознаете што тие прават во вашиот организам откако ќе се обидете токму со овој сок да отстраните бигор и нечистотија и тоа не било каде туку во вашата WC школка. Клучот лежи во фосфорната […]

______________________________________________________________________________________________________

За да не купуваат бензин од Израел палестинците дизајнираа соларен автомобил

За да стават крај на нивната зависност од Израел, палестинците кои живеат на Западниот брег пронајдоа автомобил кој работи на соларна енергија.

______________________________________________________________________________________________________

Спас за скапиот бензин – Кола што оди на воздух, за кратко во продажба (Видео)

Во 2009 година, Тата моторс кои бобмастично ја најавија воздушната кола но после некоја година заменик претседателот  Ravishankar призна дека проектот се соочува со тешкотии во делот со ладењето.

______________________________________________________________________________________________________

Трансформерс кола на рaсклопување за 12,5 илјди евра

Електричниот автомобил Хирико Фолд вози и до 120 километри на час а е идеален за оние кои не се снаоѓаат со паркирање затоа што може да го собере и на најтесно место затоа што лесно се трансформира – од мал во уште помал.

______________________________________________________________________________________________________

Нова идеја за заработка на пари… Рентајте си го својот сопствен автомобил

Од светската криза која го фати целиот свет и големата невработеност, Американците дојдоа до идеја како да дојдат до лесна заработка.

______________________________________________________________________________________________________

Купи една кола – добиваш една гратис – Кај го има ова? Има, Рено во Шпанија

Потикнати од катастрофалната состојба со продажбата на автомобили во Шпанија, Рено излезе со фантастична понуда. Имено во Шпанија продажбатa на нови автомобили е  на најниското ниво во последните 19 години.

______________________________________________________________________________________________________

Што се крие под хаубата на автомобилот?

Тешко е да се дојде до добар половен автомобил. Во преголемиот пазар со понуди, има доста автомобили кои што под убавата боја, кријат голем број на недостатоци.

______________________________________________________________________________________________________

Едногодишно бебе почина од температурен шок

Едногодишно дете починало во Босна откако излегло од автомобил со клима. Едногодишниот Х.К починал во Сански Мост како последица од температурниот шок кој го доживеал.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1