Трансформерс кола на рaсклопување за 12,5 илјди евра


Електричниот автомобил Хирико Фолд вози и до 120 километри на час а е идеален за оние кои не се снаоѓаат со паркирање затоа што може да го собере и на најтесно место затоа што лесно се трансформира – од мал во уште помал.

Прототипи на возилата веќе се тестираат во некои европски градови, а во продажба се очекуваат во 2013 година за околу 12,5 илјади евра.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1