Tag Archives: spanija

Ги продава сопствените органи за да го прехрани семејството и да плати за стан

Иако во Шпанија трговијата со органи е илегална и казнива, за која се добива казна и до 12 години затвор, една жена нуди дел од својот црн дроб, белодробно крило, рожница и бубрег во неможност да обезбеди средства за прехрана како и за кирија. 44 годишната самохрана мајка од Валенсија на оглас ги понудила своите […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото/ Видео – Врие во Шпанија вечерва – полицијата тепа и жени

  Во центарот на Мадрид судирите меѓу демонстрантите и полицијата продолжија и во текот на ноќта. Протестот организиран преку социјални мрежи собра неколку илјади луѓе пред парламентот – протестираат против намерата на Владата да претстави нови економски мерки. 

______________________________________________________________________________________________________

Бабата што ја упропасти иконата на Исус – бара хонорар за реставрацијата

Сесилија Хименез, бабата од Шпанија која ја упропасти иконата на Исус со неуспешен обид за реставрација сега бара да и се исплати хонорар.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Објавена снимката од шпанската политичарка како мастурбира

Снимката на која пратеничката во градската општина во шпанскиот град Лос Хебенес, излезе во јавност.

______________________________________________________________________________________________________

Пратеник се пожали едвај врзувал крај со крај со 5000 евра плата !!!!!

Гиљермо Кољарте пратеник во Шпанија во интервју говорејќи за кризата се пожалил дека едвај сврзува крај со крај со својата пратеничка плата пд 5.100 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Парис Хилтон се вљуби во драчевец

Познатиот манекен Велко Ристовски престојува на познатиот шпански остров Ибица. Остров познат по славните гости. Летово таму се ,,журкаат,, многу познати фаци меѓу кои и првата џет сетерка Парис Хилтон.

______________________________________________________________________________________________________

Лудо Видео: Облечени како ѓаволи, ги прескокнуваат бебињата, за да ги исчистат од гревови

Шпанија исто како и нашиот Балкан, врие од бизарни пагански обичаи кои се разликуваат од село до село.

______________________________________________________________________________________________________

Купи една кола – добиваш една гратис – Кај го има ова? Има, Рено во Шпанија

Потикнати од катастрофалната состојба со продажбата на автомобили во Шпанија, Рено излезе со фантастична понуда. Имено во Шпанија продажбатa на нови автомобили е  на најниското ниво во последните 19 години.

______________________________________________________________________________________________________

Шпанија ќе ги замрзне работните места кои ги ослободија пензионираните

Шпанската влада ќе ги замрзне работните места, ослободени од пензионираните кои работеле во јавниот сектор, објавија локалните весници.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Шпанскиот крал падна и се испружи пред сите

Шпанскиот крал Juan Carlos имаше многу непријатна незгода. За време на посетата на Министерството за одбрана се сопна од скалилото и падна. Се испружи убаво колку што е долг и сето тоа пред камерите.

______________________________________________________________________________________________________

По неуспешен абортус, судот му нареди на гинекологот да го изджрува детето

Шпанскиот суд, по неуспешен абортус, му нареди на гинекологот финансиски да го издржува детето. Лекарот ќе мора да плаќа 1000 евра месечно, се додека детето не наполни 25 години.

______________________________________________________________________________________________________

Гори цела планета – пожари во Грција, Шпанија, Турција, Црна Гора

Блаканот врие. Високите температури кои го зафатија неделава предизвикаа разгорување на многу шумски пожари кои беснеат по планините.

______________________________________________________________________________________________________

Шпанска пратеничка пцуе во парламентот

Пратеничка од Шпанскиот парламент викнала на целиот глас „еб*те се сите“ веднаш по најавените мерки за штедење од страна на премиерот Маријано Рахој.

______________________________________________________________________________________________________

Бразил од 70 сетите е подобар од Шпанија – Пеле за Ројтерс

Бразилската фудбалска легенда Пеле во интервју за Ројтерс – Бразил од 70-те е подобар од Шпанија 2012.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Инцидент при славењето на шпанците – Алонсо се обиде да удри навивач

Додека играчите на ,,црвената фурија,, ја прославуваа титулата на теренот, еден навивач успеал да слезе од трибините и да се уфрли во кругот на фудбалерите.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Шпанците ги прегазија италијаните – станаа европски прваци со 4-0

Шпанците буквално ги прегазија италијаните и станаа европски прваци.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1