Видео: Шпанците ги прегазија италијаните – станаа европски прваци со 4-0


Шпанците буквално ги прегазија италијаните и станаа европски прваци.

Уште на полувремето шпанската фурија водеше со 2-0. головите ги дадоа Силва и Џорди Алба, а до крајот и Торес и Мата ги затресоа мрежите на италијаните. На крајот шпанците победија со конечни 4-0.

Балотели малку се посрамоти. Иако пред мечот сите очекуваа од него да ја води Италија тој не постигна ниту еден гол, ниту пак некој забележителни шанси.  Италијаните се обидува да се вратат меѓу живите во игра влезе Тиаго Мота, но не одигра ниту пет минути, се повреди и не се врати до крајот, речиси половина час Италија играше со играч помалку.

Шпанија ја одбрани титулата – италијаните се враќаат дома.

Tags: , , , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1