Видео: Шпанскиот крал падна и се испружи пред сите


Шпанскиот крал Juan Carlos имаше многу непријатна незгода. За време на посетата на Министерството за одбрана се сопна од скалилото и падна. Се испружи убаво колку што е долг и сето тоа пред камерите.

74 годишниот крал не се повредил многу. Малку го удрил носот што е видливо на снимките од прес конференцијата одржана веднаш потоа.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1