Tag Archives: kral

Кој моќен македонски крал е погребан кај Бонче? – археолозите забрзано истражуваат (Видео/Фото)

Веќе еден месец археолозите од Институтот за историја на уметноста и археологија од Скопје и од прилепскиот „Завод и музеј” го истражуваат археолошкиот локалитет „Павла Чука” кај прилепско Старо Бонче.

______________________________________________________________________________________________________

Кралот Ричард трети закопан под паркинг? Археолозите ја ископаа вистината

Англиски археолози најавуваат дека го пронајдоа гробот на некогашниот величествен англиски крал Ричард Трети и тоа не било каде туку под паркинг во градот Лестер во Англија.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Шпанскиот крал падна и се испружи пред сите

Шпанскиот крал Juan Carlos имаше многу непријатна незгода. За време на посетата на Министерството за одбрана се сопна од скалилото и падна. Се испружи убаво колку што е долг и сето тоа пред камерите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1