Tag Archives: zima

Идеја – како свежи зачини да сочувате за зима

  Нема подобро од свежи зачини. Не е исто кога се употребуваат сушени и свежи билки. Но како да се сочуваат свежи билки во зима. Еве една интересна идеја.

______________________________________________________________________________________________________

Не чекаат студени зими – времето се поремети

Арктикот се топи со неверојатна брзина, научниците велат тоа ќе има сериозни последици за временските услови во Европа и САД.

______________________________________________________________________________________________________

Вонредна прогноза: Топло ни е – ладно ни е – никако човек да ни погоди

Скопје зафатено од силен снег – се најавува поларна недела Се сеќавате на овие вести од зимоска???? Едвај чекавме да дојде лето.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1