Tag Archives: leto

Вонредна прогноза: Топло ни е – ладно ни е – никако човек да ни погоди

Скопје зафатено од силен снег – се најавува поларна недела Се сеќавате на овие вести од зимоска???? Едвај чекавме да дојде лето.

______________________________________________________________________________________________________

Чист пешкир-добро здравје. Како да ги одржувате пешкирите???

Лето е, па нормално е туширањето да биде почесто. Некогаш од хигиенски причини, некогаш чисто поради освежување. Како и да е, по секое туширање, начиот пешкир ни е при рака. Како ги одржуваме пешкирите?

______________________________________________________________________________________________________

Свечено отворање на 52-то издание на Фестивалот “Охридско лето“

Со театарскиот ораториум „Ромео и Јулија“, музичко-сценски спектакл во чија реализација ќе бидат вклучени повеќе од двеста македонски и интернационални уметници од сите жанрови, вечерва на Античкиот театар во Охрид ќе биде подигната завесата на 52-то по ред издание на фестивалот „Охридско лето“, најголемата музичко-сценска манифестација во земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Летна сезона ! Плоден рај за туристичките агенции, но и за арамиите!

Летните месеци – со нетрпение очекувана сезона за одмор по напорната година, тријат раце туристичките работници, но и секој арамија чија потесна специјалност се празните домови. Јуни, јули и август, интервенциите на агенциите за обезбедување на имот се зголемуваат речиси за двојно повеќе во однос на останатиот период од годината.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1