Жежок ветар и температура до 41 степен денеска


температури од 30°C до 41°C. Ув индекс 9.

Во Македонија денес тропски ден. Ке биде сончево и топло. Ке дува слаб северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува североисточен и источен ветар. Утринските температури од 13°C до 24°C, а максималните дневни ке се движат од 30°C до 41°C. Ув индекс 9.

Во Скопје во среда тропски ден, ке биде сончево  топло. Ке дува слаб северозападен ветар. Утринската температура од 18°C, а максималната дневна ке достигне до 37°C. Ув индекс 9.

Во четврток претпладне ке биде претежно сончево со локална облачност, попладне во источните, западните и јужните предели ке биде нестабилно со можност за локални врнежи од дожд и грмотевци. Ке дува слаб променлив ветар. Утринските температури од 12°C до 24°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 37°C. Ув индекс 8.

weather4all

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1