Елвис не е мртов – во Ѓорче е :)


Ова видео за многу кратко време стана вистински хит на youtube. На него е Елвис од Ѓорче Петров. Најмногу му лежат песните од Елвис Присли, но си ја запеа и Мадона.

Пее растура – малку не се разбира – си пее на своj англиски јазик, но секако ќе ве насмее 🙂

 

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1