Дете прегази 5 годишно дете – починало


 

Петгодишно детенце од Остроса во општина Бар им подлегнал на повредите во клиничкиот центар Црна Гора. Момчето било прегазено од автомобил.

Постаро дете од семејството го придвижил возилото во кое не била крената рачната кочница. 5 годишното момче било пред автомобилот кога тој почнал да се движи и го прегазило.  Несреќата се случила доцна навечер во семејната куќа каде имале гости од семејството. Околу 22 часот момчето е донесено во болницата но без знаци на живот. И покрај напорите на лекарите им подлегнало на повредите.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1