Се заразил со ебола преку украден телефон вреден 20 евра!Кога не оди, не оди. Не само што украдениот телефон чини само 20 евра туку бил заразен и со ебола, па 40 годишниот крадец завршил в болница.

Го украл од пациент од болница во Уганда, кој што лежел на одделението за заразени со ебола. Полицијата се обидела да го открие крадецот со прислушување на мобилниот, но сопственикот во меѓувреме починал.

Набрзо крадецот се вратил во болницата, но овојпат како пациент заболен од ебола. Признал дека го украл мобилниот, го вратил на полицијата.

Tags: , , , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1