Tag Archives: pijan

Пијан возач свртел 911 – сам се пријавил дека вози пијан

Четириесет и седум годишен човек од Такома, Вашингтон, по грешка двапати свртел 911 со што придонел за негово апсење, поради возење на возило во пијана состојба.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пијан Русин возел багер – уништил 7 коли – па го претепале

Русин летва пијан успеал да се качи во багер, никој не знае ни од кај го нашол ни како го стартувал. Почнал да си вози па стасал до еден паркинг.

______________________________________________________________________________________________________

Пијан Супермен уапсен во шопинг центар во Шведска

Неименуваиот норвежанин облечен во костум од Супермен го забележале во шопинг центар во шведскиот град Лулеа.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Џудистка го претепа пијаницата кој гаѓаше на атлетичарите

Полицијата го уапси младиот пијаница, но истиот имаше далеу поголеми проблеми откако џудистката Едит Бош (32) од Холандија и освојувачка на бронзата во Лондон, му нанесе полесни повреди.

______________________________________________________________________________________________________

Отишол пијан да го гледа Бетмeн почнал да урла, и ги извадил од памет сите во киното

Околу 50 луѓе почнале да бегаат во панника за време на давањето на Бетемен во киносала во Аризона, откако 27 годишниот Мајкл Виијем Барбоа, кој најверојатно под дејство на алкохол, почнал да се дере на цел глас.

______________________________________________________________________________________________________

Мртов пијан на велосипед – полицијата го привела за да се отрезни

Полицијата во Осјечко-Барањската објаст објави дека во Осијек 52 годишен маж бил приведен во полиција бидејќи во крвта имал 4,21 промили алкохол.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1