Видео: Џудистка го претепа пијаницата кој гаѓаше на атлетичарите


Полицијата го уапси младиот пијаница, но истиот имаше далеу поголеми проблеми откако џудистката Едит Бош (32) од Холандија и освојувачка на бронзата во Лондон, му нанесе полесни повреди.

Историската трка на 100 метри во која Јамајканецот, Усеин Болт, повторно докажа дека е најбрз на светот со резултат 9,63, долго ќе се памети, но неколку секунди пред почетокот на трката се случи скандал, кога кон атлетичарите беше фрлено шише од публиката.

Полицијата го уапси младиот пијаница, но истиот имаше далеу поголеми проблеми откако џудистката Едит Бош (32) од Холандија и освојувачка на бронзата во Лондон, му нанесе полесни повреди.

Tags: , , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1