СТАРАТА ЉУБОВ НЕ СЕ ЗАБОРАВА: Мажите повеќе патат за ,,бившите,, од жените


Иако звучи неверојатно, истражувањата покажале дека припадниците на посилниот пол, многу потешко го поднесуваат раскинувањето на романтична врска и многу тешко ги забораваат поранешните девојки  

Резултати од британско истражување, откриваат дека еден од пет мажи, радо би се вратиле на поранешната љубов. Но, тоа не е се. Скоро 20% од испитаниците отворено признале дека сериозно планираат веќе некое време да и се вратат на романсата со поранешната девојка.

14% од нив навистина стапиле во контакт со некогашната љубов, со намера да ги распламтат страстите повторно, а секој шести маж, одржува редовни контакти со претходните избраници.

За разлика од машките, дамите многу потешко им се враќаат на претходните партнери пораскинување на врската. Сепак, 40% од нив потајно се надеваат дека во животот повторно ќе им се врати некогашната љубов.

За да стапат во контакт со претходните, двата пола најчесто ги користат социјалните мрежи.

Share Button

Tags: , , , , ,

Александар Младеновски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1