Tag Archives: zeni

Жени пијте по 1 чашка алкохол за да сте здрави во староста

Жените би требало секој ден да испијат по една чашка алкохол, бидејќи тоа им ги зголемува шансите да бидат поздрави на старост – ова го тврди едно американско истражување кое опфатило 14.000 жени, а кое го пренесува попара.мк

______________________________________________________________________________________________________

Третина од дамите признаваат: Поранешните во кревет се подобри од мажите

И покрај тоа што жените се свесни дека со поранешните партнери сексуалниот живот им бил подобар, истите воглавно не жалат што тој не им станал животен партнер, затоа што сопружниците имаат друг квалитет како верност, лојалност, и татковска љубов.

______________________________________________________________________________________________________

Славниот боксер Holyfield должи 500.000 евра за алиментација – има 11 деца

Еден од најдобрите и најпознатите светски боксери 49 годишниот Evander Holyfield должи околу 500 000 евра за алиментација само за едната ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

СТАРАТА ЉУБОВ НЕ СЕ ЗАБОРАВА: Мажите повеќе патат за ,,бившите,, од жените

Иако звучи неверојатно, истражувањата покажале дека припадниците на посилниот пол, многу потешко го поднесуваат раскинувањето на романтична врска и многу тешко ги забораваат поранешните девојки  

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Во Брисел, 250 евра казна ако дофрлувате на жени на улица

  Градските власти во Брисел од 1 септември воведоа парична казна од 250 евра за грубо дофрлување на жени на улица.

______________________________________________________________________________________________________

Овие жени се најмоќни во светот на технологијата!

Бизнис инсајдер објави листа на 25 најмоќни жени вработени во големите компании за информациска технологија (IT).

______________________________________________________________________________________________________

Жените во Того – нема секс за мажите се додека претседателот не даде оставка

Жените во Того веќе некое време бараат оставка од претседателот Фауре Гнасингбе, но тој ни да трепне. Затоа одлучиле да стапат во едно неделен секс штрајк. Нема да им даваат на мажите се додека не даде оставка претседателот.

______________________________________________________________________________________________________

Светска банка: Жените го поднеле најголемиот товар на финансиска криза во 2008 -та

Според студијата на Светската бахка, за време на финансиската криза во 2008-та година, која не ги поштеди ниту најсиромашните земји, жените, биле во првите “борбени“ редови  и го поднеле најголемиот товар .

______________________________________________________________________________________________________

Мистерија на оргазмот: Колку трае женскиот, а колку машкиот оргазам?

Просечниот женски оргазам трае само 1,7 секунди, додека машкиот дури 12,4 секунди.  

______________________________________________________________________________________________________

Манијак напаѓа жени – со жилет им го сече вратот и лицето

Во текот на ноќта, жителите на Лондон, се плашат да излезат надвор, бидејќи полицијата не успеа да го уапси напаѓачот, кој за период од десет дена нападна две девојки кои ги исече со жилет.

______________________________________________________________________________________________________

Се сменија улогите, жените пијат а мажите се грижат за семејството?

Среќниот брак ја намалува потребата од алкохол кај мажите, но од друга страна ги стимулира жените да си потпивнуваат малку повеќе, ова се резултатите од истражувањето на група американски социолози.

______________________________________________________________________________________________________

Над 4,8 милиони млади инфицирани од ХИВ, две третини се девојки

Околу 4,8 милиони млади луѓе во светот,  на возрзаст помеѓу 15 и 24 години се инфицирани со ХИВ, а дури две третини од нив се жени, соопштено е на Меѓународната конференција за СИДА во Вашингтон.

______________________________________________________________________________________________________

Град во кој ќе живеат само жени

Саудиска Арабија има намера да создаде индустриски град во кој ќе живеат и работат само жени, на овој начин сака да направи компромис меѓу строгиот Шеријатски закон и желбата на жените да градат деловни кариери.

______________________________________________________________________________________________________

Мажите под стрес обожуваат дебели жени!?

Група британски научници тврдат дека мажите кои што се изложени на поголем притисок повеќе ги привлекуваат жени со повеќе килограми.

______________________________________________________________________________________________________

За да не гледаат жени на Eвреите во Израел им продаваат замаглени очила – Фото

Ултраортодоксните Евреи веќе не мора да стравуваат дека ќе си ја извалкаат душата ако “случајно” погледнат разголени жени – сега доволно е да си купат специјални очила, кој се затемнети, го заматуват погледот и и да прошета пред нив разголена жена нема ништо да видат.

______________________________________________________________________________________________________

Спортови во кои жените биле подбри од мажите

И покрај тоа што обично спортот е игра во која во поголем дел партиципираат мажите, сепак има некои игри во кои што понежниот пол и тоа како знае да биде доста поубедлив кога се работи за крајнните резултати.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто треба жените да бидат директори!?!

Повеќе жени на чело на компании звучи како одлична идеја. Со ова се сложуваат и стручњаците кои тврдат дека  фирмите ќе работат многу подобро ако на челните позиции стои жена.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Некогаш најубави жени сега баби – говорат за модата, пластичната хирургија и убавината

Ние живееме во свет опседнат со младоста и убавината. Навистина е интересно да се чуе и види како сега изгледаат некогаш најславните убавици.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1