Видео: Во Брисел, 250 евра казна ако дофрлувате на жени на улица


 

Градските власти во Брисел од 1 септември воведоа парична казна од 250 евра за грубо дофрлување на жени на улица.

Бриселските власти на овој потег се одлучија по шокантото видео направено од страна на филмското училиште Софи Питерс во Белгија.

Во филмот се прикажани снимки од недолични дофрлувања на жени на улица што е секојдневна слика на улиците во Брисел.
Краткиот филм беше објавен на интернет на крајот на јули, а само за една недела имаше неколку милиони гледачи.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1