Tag Archives: ulica

Заклал 2 деца – жителите јавно го линчувале на улица (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ)

Гватамела се држи до стариот суд – линчот како праведен чин. Убиецот на две деца во едно училиште во Гватемела не ја дочекал правдата на суд. Бил запален пред истото училиште, откако бил фатен од страна на селаните.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Во Брисел, 250 евра казна ако дофрлувате на жени на улица

  Градските власти во Брисел од 1 септември воведоа парична казна од 250 евра за грубо дофрлување на жени на улица.

______________________________________________________________________________________________________

Ќе се проширува Пластичарската улица

Конечно е во план проект со кој ќе се стави крај на гужвите и сообраќајниот хаос долж пластичарската улица.

______________________________________________________________________________________________________

8 год дете “Робин Худ“ – украл пари и ги делел на улица

Осумгодишното момче И.П  од Будва и призна на полицијата дека во изминатите четири дена украл 2.000 евра во Сутоморе, а потоа сите пари ги раздавал на непознати на улица.

______________________________________________________________________________________________________

Треба да плати казна од 50 евра бидејќи го миел тротоарот

  Александар Селешиј од Нови Сад полицијата го казнила со 50 евра поради тоа што со бунарска вода ја миел улицата пред својата куќа.

______________________________________________________________________________________________________

Камионџиите повторно возат: Именувана улица во Бањалука по Пајо и Чкаља

Освен Миодраг Петровиќ Чкаља и Павел Вујисиќ, име на улица добија и нивните колеги  Зоран Радмиловиќ, Петар Краљ, Олга Спиридоновиќ, но и советскиот астронаут Јуриј Гагарин.

______________________________________________________________________________________________________

„Биди виден“, ама на Широк сокак

„Да видиш, и да бидеш виден“ е водечка идеја на шемаџиите од сите градови, ама кога станува збор за овој тренд „никој не  си го можи со најголемите пуфкаџии- битолчани“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1