Видео: Некогаш најубави жени сега баби – говорат за модата, пластичната хирургија и убавината


Ние живееме во свет опседнат со младоста и убавината. Навистина е интересно да се чуе и види како сега изгледаат некогаш најславните убавици.

Во новиот документарен филм, “За Лицето: супермоделите Тогаш и Сега” проговорија жени кои се од модниот свет. Меѓу нив беа вклучени Изабела Роселини, Џери Хол, Мариса Бернсон, Карен Бјорсон, Кристи Бринкли, Пет Кливленд, Беверли Џонсон, Кина Мачадо, и многу други.

Тие изразуваат различни погледи и ставови за пластична хирургија, тежината, и современиот свет на моделите. Во едно, сепак, сите се согласија дека “опсесијата со младоста е присутна.”
Автор и документарен фотограф Тимоти Гринфилд-Сандерс, кој заклучува: “Јас лесно би можел да направам површен филм, но овие жени имаат длабочина”

Share Button

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1