Tag Archives: pariz

Париз, град на љубовта…И секс на плоштад

Еден млад пар фатен „на дело“, а нивното видео веднаш завршило на Јутјуб од каде се прошири и низ сите светски медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Купи си маж – одбери си го од излог како да е фустанче – прва продавница за шопинг на мажи

Француски веб-сајт за запознавање на двојки отвори продавница во срцето на Париз, каде костимирани мажи се во излозите, додека жените ја разгледуваат понудата за човекот од нивните соништа.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Градот на светлината лежи врз царството на мртвите!

Во подземјето на Париз се наоѓаат катакомби и тунели кои кријат мрачни тајни за историјата на Градот на светлината.

______________________________________________________________________________________________________

Немој да си ЖИВОТНО во јавен превоз – постери кои ќе те замислат – Фото

Однесувањето на луѓето во јавниот превоз знае да биде навистина недолично. Според истражување на француски научници дури 70 насто од луѓето биле сведоци на дрско, недолично однесување во јавниот превоз.

______________________________________________________________________________________________________

Шест градови во кои вреди да се изгубиш

Англиската веб – страна за патувања Trip Advisor, направи селекција на 6 светски градови во кои што вреди да се изгубиш, како би ги запознале и почуствувале подобро.

______________________________________________________________________________________________________

Цел месец забава на плажите во Париз

Над 5.000 тони песок е поставен на брегот на реката Сена за новите плажи во Париз. Од 20 јули па се до 19 август сите оние кои што сакаат можат да ги посетат плажите во Париз.

______________________________________________________________________________________________________

Мадона доби тужба во Париз – на концертот и ставила свастика на политичарка / Видео

Француската ултрадесничарска партија „ Национален фронт “ ќе поднесе тужба против американската поп пејачка Мадона, поради навреда за прикажувањето на нивниот лидер Марин Ле Пен со кукаст крст на чело на концертот во Париз, Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Религија, емоции, терор и повик за мир – Мадона во Париз

  „Слободата е она што не прави човечни “ – Порака од кралицата на попот на вчерашниот концерт во Париз, Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Франција празнува

На најубавата авенија ќе продифелираат : 5000 војници, 450 возила, 82 мотоцикли, 241 парада на коњи, 66 авиони, 32 хеликоптери и многу воздушни падобрани.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1