Канада ќе лепи одвратни слики на штетната храна (Видео/Фото)


канадските лекари имаат идеја како да го сопрат зголемениот тренд на дебелеење.

Го копирале примерот од кампањите за против пушењето и предлагаат на масната, солената и нездравата храна да се лепат сликички со ,,грозна,, содржина кои ќе ги едуцираат луѓето за болестите кои ги носи таа нездрава храна. Идејата им е овие налепници да ги има на газираните пијалоци, нездравата храна како пица и останатата ,,јунк,, храна.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1