Монах од Тибет ја предупредува НАСА – Ужас следи на 21.12.2012


Лама од Тибет, познат како Пророкот од Шамбала, кој е под светилиштето на Gyandrek Kailas, до НАСА испратил свое предупредување за „судниот ден“.

Вели дека на 21.12.2012 година сите планети ќе влезат во “нулта зона” – простор во кое не може да се шират никакви енергии и ќе настапи тотален мрак.

Тој во писмото до НАСА напишал дека Земјата ќе се растресе, темнината ќе биде на моменти прекинувана со експлозивни светлини, можно е луѓето да имаат и халуцинации, нема да биде крај на светото – од тие потреси ќе изумрат можеби 10 посто од популацијата.

Прв знак ќе бидат животните – тие имаат сенс и ако видите животни како бегаат тоа е почетокот.

Во писмото дава и неколку совети до луѓето како да се заштитат – советува на 20 декември сите луѓе да ги напуштат градовите и да се упатат кон малите населби. Да понесат храна и вода за два месеци. Да не се излегува надвор, да се затемнат прозорците. Дури кон крајот на март, ќе се нормализира животот но не во градовите, вели пророкот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1