Archive by Author

Ова се најмрачни денови во годината – време е за светлосна терапија

„Природната светлина е наша темелна потреба. Но денес малкумина од нас ја добиваат потребната светлосна количина. Имено, премногу време поминуваме во затворен простор“, пишува Ричард Хобдеј во книгата The Healing Sun- The Light revolution.

______________________________________________________________________________________________________

Тинејџер со вампирски заби

На тинејџер од Кина, Ванг Пенгеј (16) му израснале два песјаци поради кои наликува на вампир. Момчето кое било предвремено родено уште од самиот почеток имало проблеми со косата и забите.

______________________________________________________________________________________________________

Внимание: Камерата на Фејсбук овозможува кражба на сите ваши податоци!

Преку користење на апликацијата „Фејсбук камера“ и истовремено користење на ресурсите на Wi-Fi мрежата може да се влезе во телефонот и да се украдат сите информации на корисникот

______________________________________________________________________________________________________

Aко не ги посетувате родителите доволно кршите закон во Кина и ќе одговарате

Децата имаат обврска да ги посетуваат родителите, а доколку тоа не го прават ќе се најдат на суд, предвидено е со новото законско решение кое се усвои денес во Кина.

______________________________________________________________________________________________________

Се преправала дека е тетка на дете убиено во масакрот во Њутаун и извлекла пари (Видео)

Во САД е уапсена жената која се преставувала како тетка на жртва на маскрот во основното училиште во Њутаун во Конектикет, обидувајќи се да извлече пари за време на големата јавна национална поддршка за семејствата на убиените деца и наставници.

______________________________________________________________________________________________________

Жртвата на групното силување во Делхи починала во сингапурска болница

Девојката која беше жртва на брутално групно силување во делхиски автобус почина во сингапурска болница. Нејзиното силување предизвика масовни демонстрации против сексуално насилство низ Индија.

______________________________________________________________________________________________________

4 Интернационални инциденти предизвикани од пијаниот Борис Јелцин

од 1991 до 1999, Борис Јелцин беше првиот демократски избран Претседател на Русија, кој воведе реформи и ги смири врските со Западот. За време на неговото, неговата навика успеа да воодушеви светски владетели на егзотични места како:

______________________________________________________________________________________________________

Сексот од задоволство бил ментална болест

Сега луѓето кои имаат висок сексуален нагон треба да бидат етикетирани со терминот „ментална болест“.

______________________________________________________________________________________________________

Воден рептил долг 6 метри откриен во Унгарија (Фото)

Нов вид на гуштер долг повеќе од 6 метри живеел речните води, слични на денешните речни делфини. Нема потреба од паника, овој вид е одамна исчезнат.

______________________________________________________________________________________________________

Злато откриено во масивни количини на Марс – Видео

„Пребарував низ Google Mars и налетав на злато распослани по ридовите. Ова е неверојатно и објаснува зошто НАСА се обидува да ја замати или смени оригиналната боја на Марс на фотографии за останатите нации да не станат свесни за масивните количини на злато.

______________________________________________________________________________________________________

Погрешно проектирале мост вреден 3 милијарди долари

Кога се отвори мостот Port-man во Британска Колумбија, канaдска провинција на брегот на Тихиот Окејан, се очекуваше дека тоа ќе го скрати возењето до час. Меѓутоа, две недели подоцна, мостот е затворен поради големи парчиња мраз кои паѓаат од кабловите на мостот. Мразот предизвикал сообраќајни несреќи, и неколку возачи се повредени.

______________________________________________________________________________________________________

Стискањето на градите може да го спречи ширењето на ракот (Видео)

Еве начин како да се борите против ракот на дојка – притискајте ги градите. 

______________________________________________________________________________________________________

Атлетичарка признала дека била проститутка: Знаев што правам (ФОТО)

Трократната учесничка на Олимписките игри, Сузи ФејворХамилтон признала дека како проститутка заработувала по 600 долари на час

______________________________________________________________________________________________________

Најслабата жена на светот има 25 килограми (Видео/Фото)

Најслабата жена на светот, Валерија Левитин, има само 25,4 килограми, после долги години држење екстремни диети. Висока е 172 цм, и според лекарските совети, таа би требало да има најмалку 56кг.

______________________________________________________________________________________________________

Лекарите не смеат да ги викаат пациентите друже, душо, срцка – нови правила

Откако во еден допис кој беше испратенод  Northern NSW Local Health District било посочено дека зборот „друже“ е несоодветен, здравствените работници од Нов Јужен велс не смеат да го користат поради тоа што се смета за непочитување и непрофесионалност.

______________________________________________________________________________________________________

Над 40 проценти од децата од Фукушима болни од тироидната жлезда

И покрај тоа што нам ни се чини дека вестите за Фукушима стивнаа, не значи дека страдањето на нејзините жители е завршено. Речиси 41 % од 57,000 деца од Фукушима покажуваат позитивни резултати на тестовите за рак на тироидната жлезда, и 4/5 евакуирани се соочуваат со тироидни абнормалности.

______________________________________________________________________________________________________

,,Мувајте,, се само со луѓе од иста партија – сајт за мување според политика (Видео)

Доколку следите политика свесни сте колку тоа влијае и врз одлуките на луѓето кои избираат партнери. Па дури и на љубовен план.

______________________________________________________________________________________________________

Докторите „лечат“ леукемија со ХИВ – излечиле 7 год девојче (Фото)

Доктори успешно искористиле ХИВ вирус кои е предизвикувач на СИДА, за да излечат 7-годишно девојче од леукемија. Оваа процедура би можела да ја замени трансплантацијата на коскена с’рж како третман за леукемија, а лекарите по случајот на Ема сега се се поголеми оптимисти.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1