Тинејџер со вампирски заби


На тинејџер од Кина, Ванг Пенгеј (16) му израснале два песјаци поради кои наликува на вампир. Момчето кое било предвремено родено уште од самиот почеток имало проблеми со косата и забите.

zuby– Речиси да немаше коса во првите неколку месеци од неговото раѓање, забите, односно овие два кои ги има, му израснаа доцна. – објаснува мајката на момчето.

Според лекарите ова е решлив проблем, но дури кога тој ќе порасне. Истакнуваат дека Вагн е премлад за операција. Целиот зафат чини околу 7.000 долари.

– Ванг е многу повлечен и нема пријатели. На училиште го задеваат поради забите, а тоа многу влијае врз неговата самодоверба. – вели загрижената мајка и додава дека момчето често избегнува да се фотографира.

Ирма Башеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1