Ако пиете вечерва: ВИДЕО ефектите на алкохолот на организамот


Why-alcohol-is-very-dangerous-for-the-body

Дали навистина знаете кои се ефектите од алкохолот на организамот? Прочитајте и внимателно со конзумирањето на алкохол вечерва на прославата на ,,стара-нова година,,

Дури и најмала доза на алкохол влијае на секој систем во телото и тоа веднаш. Влијае на мозокот, мускулите, циркулацијата дури и на имунитетот.

Умерена конзумација на алкохол подразбира една чаша за жени, две за мажи. Само со дуплирање на оваа доза вашето тело веќе почнува да ,,вришти,, што точно се случува со телото се говори во рускиот документарен филм

Поврзани вести:

И научно се докажа – Ракијата е лек
Ако претерате со алкохол – лек за мамурлак
Ослепел од вотка – па прогледал од шише виски
Видео: Како алкохолот влијае на мозокот
Ред бул и алкохол тера на ,,луд,, секс – сега и научно докажано (ВИДЕО)
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1