Видео: Како алкохолот влијае на мозокот


 

 Алкохолот го менува човековото расудување, влијае на целиот организам – а најмногу на удар е мозокот – еве одлична видео презентација за тоа како алкохолот влијае на мозокот.

Вреди да се погледне – па да ве видиме после пак опијте се вечерва 🙂 🙂 🙂

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1