Видео – Излегувањето на Јохан од затворот


johan 55

Република објави ексклузивно видео од излегувањето на Јохан од затворот.

Веднаш по излегувањето од затворот во Диц, Тарчуловски е пречекан од македонската амбасадорка во Германија, Корнелија Утевска-Глигоровска, и од амбасадорот во Холандија, Никола Димитров, заедно со членови на македонските дипломатски мисии во овие две земји.

 Јохан го бакнал македонското знаме и се прекрсти.

СЕ ПРЕКРСТИ, ГО БАКНА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ И ЈА ГУШНА СОЊА – ЈОХАН Е НА СЛОБОДА (ФОТО)

Видео -Република

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1