Го чувате телефонот во џеб? – ги убивате сперматозоидите (Видео)


sperm phone3Денеска е ден на вљубените но круна на секоја вистинска љубов се децата

– погледнете што ги убива сперматозоидите.

Иако ова видео е направено шеговите снимките во него се реални.

Се работи за микроскопски снимки како реагираат сперматозоидите кои се изложени на зрачење од телефоните – и како пливкаат оние кои не се.

Доколку сакате да бидете здрави и да имате поколение без мака добро е да го послушате советот на лекарите и телефоните и лап топ компјутерите да ги држите понастрана од вашите препони.

sperm phone sperm phone1

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1