Видео: Најспектакуларен огномет имаше во Дубаи


emiratiОгромен број пиротехнички средства, 15 минути спектакл со звуците на прашката филхармонија.

Дубаи имаше најспектакуларен огномет во светот.

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1