Масакар во хотел во Франкфурт – до смрт избодени 2 Срби (Фото)


masakr-hotel-srbi

Во саемскиот хотел „Луксор„ во центарот на Франкфурт се убиени двајца српски државјани кои биле крвнички избодени со ножеви до смрт.

Едниот на возраст од 37 години починал веднаш, 27 годишен успеал целиот облеан со крв да исползи до рецепцијата и да побара помош.

masakr-hotel-srbi-noz-frankfurt-foto-bild-1356943284-247839

Зад себе сотавил огромен црвен траг низ целиот хотел.

Веднаш била повикана полиција и брза помош. Младото момче е пренесено во болница но таму им подлегнал на повредите.

Не се изнесуваат детали околу истрагата , а ниту имињата на жртвите.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1