4 годишно дете во САД се застрела во глава


Несреќата се случила во сојузната држава Вирџинија во САД околу 15 и 25 часот по локално време, јавуваат тамошните медиуми. За несреќниот настан во полиција пријавил член од семејството, која кажал дека момчето случајно се застрелало.

Се претпоставува дека детето го пронашло оружјето во домот, по што незабележано го пренесло во пикап возилото на родителите кое било паркирано во близина. Таму, најверојатно играјќи се со оружјето, се застрелало.

Момчето било веднаш пренесено во најблиската болница, но им подлегнало на повредите.

 

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1