Се самоубил басистот на Елтон Џон


Долгогодишниот басист на Елтон Џон, Боб Бирх почина. Според TMZ, се работи за самоубиство. Боб имаше 56 години.

Според медиумите Боб се застрелал во главата во близина на неговиот дом. Не е пронајдена проштална порака. А нема информации дека смртта има врска со злоупотреба на дрога.

Боб свири со Елтон Џон од 1992 и имаше удел во продукцијата на познатата “Candle in the Wind.”. претходно Бб свирел со Eric Clapton, John Mayer, Phil Collins, Sting, LeAnn Rimes.

Роден во Детроит, Боб беше женет со Михаела со која го имаа синот Џонатан.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1