Дизелот и Еуросупер БС повтини – половина денар


 

Дизелот и Еуросупер БС-од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар. Цената на Еуросупер БС-95 останува непроменета.
Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, новата цена на Еуросупер БС-98 ќе изнесува 84,50 денари за литар, на Еуродизелот 71,50 денари, на Екстра лесното масло за домаќинство 60,00 денари.

Се намалува и цената на мазутот и ќе изнесува 43,4 денари за килограм.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1