Фото: Поскапе бензинот – на бензиските гужва


По најавата за поскапување на бензините од ноќеска на полноќ скопјани побрзаа да ги наполнат своите резервоари. На некои од бензиските пумпи во градот за да се наточи бензин по старо се чекаше и по половина час.

,, Ќе одам на одмор утре и така морам да го наполнам резервоарот па зошто да го полнам по нова цена кога можам вечерва по стара,, изјави за mknews, еден од оние кој трпеливо чекаа да наполнат гориво.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1