Tag Archives: poskape

Бензините ПАК поскапуваат

Бензините од ноќеска на полноќ повторно со повисока цена.

______________________________________________________________________________________________________

Пак поскапе БЕНЗИНОТ – за два, а дизелот за три денари

  Ново поскапување на горивата. Од ноќеска на полноќ, цената на бензинот ќе се зголеми за два денари, а дизелот ќе биде поскап за три денари по литар.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Поскапе бензинот – на бензиските гужва

По најавата за поскапување на бензините од ноќеска на полноќ скопјани побрзаа да ги наполнат своите резервоари. На некои од бензиските пумпи во градот за да се наточи бензин по старо се чекаше и по половина час.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1