Малолетник прободен со нож во Чаир


16 годишен малолетник доцна синоќа во населбата Чаир бил прободен со нож при што се здобил со тешки телесни повреди.

Доцна синоќа на улицата Дожонска во 23 часот 19 годишниот Б.Ф. со нож му нанел убодна рана во пределот на слабината по што малолетното лице веднаш е префрлено и задржано на лекување во градската болница.
Засега не е познат мотивот за инцидентот. МВР презема активности за расчистување на случајот.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1