На олимпијада забранети шешири, чадори, вувузели, свирчиња


На листата секако е оружјето, но и големите чадори бидејќи го затскривале погледот.

Организаторите на олимписките игри го објавија списокот на забранети предмети. Доколку сакате да бидете дел од публиката во некој од стадионите не смеете да носите големи шешири.

На листата секако е оружјето, но и големите чадори бидејќи го затскривале погледот.

Не смее да се внесува голема количина храна, но не смее ни предмети со кои се прави бука. Така забранети се сирени, тапани, вувузели па дури и свирчиња.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1