Tag Archives: obezbeduvanje

Обезбедувањето на МНР претепало скопјанец

Денеска, околу 12 часот, на улицата Даме Груев на паркингот пред МНР вработен во министератвото како обезбедување претепал скопјанец, кој сакал своето возило да го паркира на паркингот за службени возила, објави Плусинфо.

______________________________________________________________________________________________________

Новинар на Вечер го нашол атентаторот кој се бара за убиството на Тушевски во 2001

Во српско Каравуково на границата со Хрватска, новинарот на Вечер Огнен Чанчаревиќ го пронашол првоосомничениот за убиството на Марјан Тушевски, Предраг Чубрило Пеки. Во интервјутo говори за убиството на Тушевски, ликвiдацијата на Орце Коруновски, но и информации поврзани со конфликтот од 2001вата.

______________________________________________________________________________________________________

30 дена притвор за 4 лица – меѓу кои и обезбедувањето на Бошковски

  По вчерашниот распит во судот во врска со убиството на Марјан Тушевски во 2001 та, истражниот судија одреди 30 дневен притвор за четворица од уапсените девет лица во вчерашната акција.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен телохранителот на Бошковски – се расчистува убиство од 2001 – Кој беше Маријан Тушевски?

Приведени 9 лица за убиството на Кире и Маријан во 2001 – меѓу нив и обезбедувањето на Бошковски. Во тоа време убиството на Маријан се поврзуваше со шурата на Бошковски кој еден месец претходно беше претепан пред дискотека во Парк.  

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Новинар на Би-Би-Си ги разоткри џепарошите во Лондон

Новинар од Би-Би-Си преку видео се потрудил да го покаже начинот на кој што „оперираат“ џепарошите во Лондон, со цел да им помогне на сите туристи како би си ги задржале вредните работи.

______________________________________________________________________________________________________

„Бренд полиција“ ќе ги штити спонзорите на Олимписките игри?

Околу 300 “бренд полицијци“  наскоро ќе шетаат по улиците на Лондон за да ги заштитат правата на спонзорите на Олимписките игри меѓу кои се Мекдоналдс, Кока-Кола, Џенерал Електрик, Адидас, Dow Chemical, Procter & Gamble и други.

______________________________________________________________________________________________________

На олимпијада забранети шешири, чадори, вувузели, свирчиња

На листата секако е оружјето, но и големите чадори бидејќи го затскривале погледот.

______________________________________________________________________________________________________

За олимписките игри дополнителни 3.500 војници

Спортските стадиони во Лондон ќе ги обезбедуваат дополнителни 3.500 членови на војската

______________________________________________________________________________________________________

Полициски агенти во Босна се сексале во соба за испрашување

Висок функционер во Државната агенција за истрага и заштита и негова колешка со понизок ранг се фатени како страстно водат љубов во соба за испрашување на сведоци.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1